Praktyczny wykład poszerzający naszą wiedzę o narkotykach, a przede wszystkim o dopalaczach zaprezentował podczas konferencji „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o chemii” dr Waldemar Krawczyk, obecnie wykładowca Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, policjant zajmujący się przez całe życie zawodowe narkotykami i dopalaczami, ekspert Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. W swoim wykładzie omówił on rodzaje substancji psychoaktywnych, ich wpływ na nasze zdrowie oraz zaprezentował zatrważające dane statystyczne.

Wykład „Dopalacze i ich wpływ na organizm” został wygłoszony podczas konferencji „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o chemii” zorganizowanej w ramach europejskiej kampanii „Substancje niebezpieczne pod kontrolą”, zorganizowanej przez Uniwersytet Łódzki we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym oraz Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi.

Redakcja:Inspektorat BHP UŁ

Materiał źródłowy: Centrum Promocji UŁ